IV Ogólnopolskie Forum Nauczycieli Regionalistów

28.10.2009

Już po raz czwarty w Zabrzu zorganizowane zostanie forum entuzjastów regionalizmu. Tym razem gospodarzem tego przedsięwzięcia będzie II Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu, a organizatorami Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego oraz Wydział Oświaty UM.

Forum odbędzie się 14 listopada. Zgodnie z tradycją spotkanie rozpocznie się wykładem inauguracyjnym. Wygłosi go Michał Smolorz. W drugiej części uczestnicy będą mogli zapoznać się z prezentacjami regionalistów z różnych regionów naszego kraju, np. Ziemi Małopolskiej, Opolszczyzny, Ziemi Przemyskiej czy Kujaw. Na zakończenie przewidziane jest zwiedzanie kościoła św. Józefa i udział w Paradzie Regionów w Domu Muzyki i Tańca. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie entuzjastów regionalizmu i członków zabrzańskiego koła Związku Górnośląskiego.

Honorowy patronat nad Forum objęła Małgorzata Mańka –Szulik – Prezydent Zabrza .

Kontakt i zgłoszenia:

p. Maria Gorczyca