Zabrze przestrzenią rozwoju

Siła i wdzięk pod oceną

27.10.2009

W hali zabrzańskiej Pogoni odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness oraz Międzynarodowy Puchar Polski.

Uczestniczyli w nich najlepsi zawodnicy i zawodniczki (zrzeszeni w PZKFiTS), którzy walczyli zarówno o medale i nagrody, jak i o możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów i Weteranów w Kulturystyce rozgrywanych od 13 do 15 listopada 2009 r. w Białymstoku oraz na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce Mężczyzn.

Dwa dni mistrzowskich zmagań przed liczną zabrzańską publicznością pokazały, że zarówno kulturystyka, jak i fitness, mają się w naszym kraju całkiem dobrze, o czym świadczą liczne nagrody pieniężne i rzeczowe oraz wyróżnienia przyznane w sumie w kilkudziesięciu kategoriach. Najlepsze trzy kluby w punktacji drużynowej również zostały uhonorowane pucharami.

Organizatorami zabrzańskich mistrzostw, w których startowały również osoby niepełnosprawne, byli: Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego z siedzibą w Warszawie, Urząd Miasta Zabrze oraz Klub Sportowy „Olimp” w Zabrzu.