Zabrze przestrzenią rozwoju

Finał konkursu „Zielone Zabrze”

01.10.2009

30 września odbył się finał konkursu „Zielone Zabrze”, który przeprowadzony został w IV kategoriach: najpiękniejszy balkon, ogród działkowy, zieleniec na osiedlu oraz przy zakładzie pracy.
 

Celem konkursu było pobudzenie inicjatywy lokalnej oraz zachęcenie mieszkańców do upiększania swojego miasta i dbania o otaczającą zieleń.
Wykaz laureatów konkursu „Zielone Zabrze” – edycja 2009 rok.
 

1. W I kategorii – na najpiękniejszy balkon wyróżniono:
Panią Krystynę Kłosek,
Panią Łucję Goczoł,
Panią Zytę Topolską
Panią Małgorzatę Nowak.
 

2. W II kategorii – na najpiękniejszy zieleniec na osiedlu mieszkaniowym wyróżniono:
Małgorzatę Nowak – za zieleniec przy ulicy Baczyńskiego nr 3A,
Wiesława Nowak – za zieleniec przy ulicy Reymonta nr 66,
Wspólnotę Mieszkaniową Nieruchomości w Zabrzu przy ulicy Zamkowej nr 6A – za zieleniec przy ulicy Zamkowej nr 6A ,
Zabrzańską Spółdzielnię Mieszkaniową ADS „Południe” z siedziba przy ulicy Ślęczka nr 8 – za zieleńce przy ulicy: Anielii Krzywoń nr 8 -12, Ślęczka nr 5, Ślęczka nr 6 i Matejki nr 13,
Zabrzańską Spółdzielnię Mieszkaniową ADS „Centrum” z siedziba przy ulicy Sobiskiego nr 21 – za zieleńce przy ulicach: Sobieskiego nr 7-7A, Barbary nr 14 i przy ul. Pośpiecha nr 22,
Zabrzańską Spółdzielnię Mieszkaniową ADS „Północ” z siedzibą przy ulicy Ciołkowskiego nr 16 – za zieleniec przy ulicy Hermisza nr 2-4-6-8.
 

3. W III kategorii – na najpiękniejszy zieleniec przed zakładem pracy wyróżniono: Zabrzańską Spółdzielnię Mieszkaniową ADS „Południe” z siedzibą przy ulicy Ślęczka nr 8 – za zieleniec przy ulicy Ślęczka nr 1A, Zakład Karny z siedzibą przy ulicy Janika nr 12 – za zieleńce na terenie Zakładu Karnego przy ulicy Janika nr 12,
BUG "Gazobudowa" Zabrze z siedzibą przy ulicy Wolności nr 339 – za zieleniec przy Bazie Transportu Usług „Gazobudowa" ul. Pawliczka nr 22A, PPUH "STAKOM" Tadeusz Sobieraj z siedzibą przy ulicy Paderewskiego 64 – za zieleniec przy ulicy Paderewskiego nr 64, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 z siedzibą przy ulicy Gen. Wł. Andersa nr 64 – za zieleniec na terenie szkoły.

4. W IV kategorii – na najpiękniejszy ogród działkowy wyróżniono: Elżbieta i Czesław Janiszewscy, Krystyna i Józef Strzodka, Wanda i Ryszard Grzegorczyk, Urszula i Jan Michałek, Krystyna i Marek Pleszczyńscy, Grażyna i Lucjan Skrzypiec, Helena i Czesław Miciak, Krystyna i Józef Zalewski, Róża Mücke – Swiniarska, Grażyna i Marek Pawlik, Barbara i Zbigniew Meres, Małgorzata i Stanisław Buczek, Gizela i Mieczysław Woźniak.