Skarbnikowe Gody – 87. urodziny Zabrza

28.09.2009

W sobotnie południe ulicą Wolności, już po raz piąty, przemaszerował barwny korowód, w którym udział wzięło m.in. 46 placówek oświatowych.

W kolorowych strojach za skarbnikiem podążyło do parku Poległych Bohaterów blisko 4,5 tys. zabrzan. Na przygotowanej w parku scenie, mieszkańców przywitali m.in. prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, przewodniczący Rady Miejskiej Adam Moś i przedstawiciele miast partnerskich Zabrza m.in. ambasador Libanu w Polsce, delegacja z Kaliningradu, Lund, Rivne, Seclin, Trnavy. Ze swoim repertuarem artystycznym wystąpiły m.in. zabrzańskie Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Ponadto w ramach imprezy Fundacja PRESTOR i DOGIQ zaprosiła na pokazy psów asystujących podobnie jak środek Szkoleniowy Psów Pastel i stowarzyszenie Śląski Zakątek Zwierzątek. Wieczór należał do gwiazd polskiej estrady. Swój koncert zaprezentował zespół „Leszcze”. Mieszkańcy mogli również oglądać kabaret „Made in China”. Jako ostatnia wystąpiła Kasia Klich – laureatka Fryderyka 2002.