Delegacje z miast partnerskich w Zabrzu

28.09.2009

W miniony weekend z okazji Święta Miasta, Zabrze odwiedzili zagraniczni goście z miast partnerskich: Lund w Szwecji, Trnava na Słowacji, Rivne na Ukrainie, Seclin we Francji oraz Zahle w Libanie.

Delegacje wzięły udział w uroczystościach związanych z 87 rocznicą nadania praw miejskich Zabrzu. Uczestniczyli w barwnym korowodzie oraz powitali mieszkańców w Parku Poległych Bohaterów.
Głównym punktem ich wizyty było seminarium pt.: „Współpraca z zagranicą – Zabrze i jego miasta partnerskie”, na którym goście wygłosili referaty na temat inicjatyw podejmowanych w poszczególnych miastach, a także dotychczasowej współpracy z Zabrzem i planów jej zacieśnienia
W niedzielę, 27 września goście zwiedzili m.in. Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Guido”, uczestniczyli w mszy św. w intencji Zabrza w kościele św. Anny oraz uroczystym koncercie, w trakcie którego mogli podziwiać m.in. występ Grzegorza Turnaua i Filharmonii Zabrzańskiej.