Seminarium poświęcone współpracy z zagranicą

22.09.2009

26 września w Zabrzu odbędzie się seminarium pt. „Współpraca z zagranicą – Zabrze i jego miasta partnerskie”.

Seminarium towarzyszyć będzie obchodom Święta Miasta i zorganizowane zostanie w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym Politechniki Śląskiej, przy ul. Jagiellońskiej 38 A. Jego celem jest przybliżenie mieszkańcom miasta miast partnerskich Zabrza oraz ich kontaktów międzynarodowych.

Prezentacje poprowadzą goście z miast partnerskich oraz przedstawiciele Zabrza.

Program:

14:30 Powitanie uczestników seminarium
14:40 Prezentacja Zabrza, najnowszych inwestycji
14:50 Zahle – Liban – Ambasador Libanu w Polsce
15:10 Kaliningrad – Rosja – Ekaterina Sovrikova – Departament Współpracy z Zagranicą
15:30 Lund – Szwecja – Joanna Nicklasson-Młynarska (Prezes Stowarzyszenia Miast Partnerskich Lund i Zabrze) i prof. Mikael Backman (Międzynarodowy Instytut Przemysłowej Ekonomiki Środowiska Uniwersytetu w Lund)
15:50 Rivne (Równe) – Ukraina – Jurij Torgun – Przewodniczący Rady Miejskiej
16:10 Seclin – Francja
16:30 Trnava – Słowacja – Viera Malatinková – Referat Współpracy Międzynarodowej Miasta Trnava
16:50 Skrócona prezentacja pozostałych miast partnerskich
17:10 Dyskusja
17:30 Zakończenie

Seminarium będzie tłumaczone symultanicznie na język polski, angielski, francuski.