Promocja turystyki

11.09.2009

Goście m.in. z Belgii, Francji, Czech, Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Kolumbii biorą udział w VI Międzynarodowej Konferencji i I Międzynarodowych Targach Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej.

W czwartek, pierwszym dniu imprezy, targi rozpoczęły się dźwiękami orkiestry górniczej.
Wśród licznych zwiedzających największe zainteresowanie wzbudzały stoiska takich wystawców jak np. kopalnia Guido, muzeum papieru czerpanego, winnica z Hiszpanii, a także stoisko gości z Kolumbii, gdzie można było napić się prawdziwej kolumbijskiej kawy, podawanej przy dźwiękach gorącej samby. O pełnych godzinach losowano dla uczestników spotkania atrakcyjne nagrody, rozdawano biuletyny informacyjne, prezentowano atrakcje dziedzictwa przemysłowego nie tylko z naszego regionu, lecz także z Europy i ze świata.

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik zaznaczyła, że turystyka przemysłowa to doskonała droga do promowania naszych regionów, a obecna na spotkaniu minister Katarzyna Sobierajska podkreśliła, że Zabrze staje się wzorem dla innych miast europejskich i powodem do dumy dla jego mieszkańców. Wyraziła także nadzieję, że ta inicjatywa na trwale wpisze się w kalendarz targów.