Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej

09.09.2009

Urząd Miejski w Zabrzu oraz MOSiR Zabrze zapraszają do udziału w Międzynarodowych Targach Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, które potrwają od 10 do 12 września 2009 r.

Zwiedzający będą mogli między innymi zapoznać się z obiektami leżącymi na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, podziwiać krzemień pasiasty z Krzemionek Opatowskich, poznać trasy podziemne w Polsce, hiszpańskie szlaki wina, oliwy i szynek oraz kolumbijskie szlaki kawy. Można też będzie własnoręcznie zrobić naczynie na kole garncarskim.

Targi trwać będą od godziny 9.00 do 18.00. w hali MOSiR w Zabrzu, ul. Matejki 6. O każdej pełnej godzinie odbędzie się losowanie nagród dla zwiedzających, a o godzinie 17.00 – losowanie nagrody dnia.

Ponadto organizatorzy przygotowali: konkursy, degustacje hiszpańskich specjałów i kolumbijskiej kawy, spotkanie z Tomaszem Zubilewiczem, pokazy tańców i wiele innych niespodzianek.

Wstęp wolny.

Zapraszamy także do udziału w biegu rodzinnym i grze miejskiej pt. „Zostań Wielkim Przemysłowcem”. Udział w Grze jest bezpłatny i wymaga rejestracji zespołu. Zespoły mogą składać się minimum z 2 osób, a maksymalnie z 4 osób, w tym jedna z osób musi mieć ukończone 18 lat. Rejestracji dokonuje się osobiście w dniu Gry, czyli 11 września od godz. 16.00 w Muzeum Górnictwa Węglowego (ul. 3 Maja 19). Rejestracja zespołów zakończy się o godzinie 18.30 lub wcześniej, w razie wyczerpania limitu 200 uczestników. Start Gry dla zarejestrowanych zespołów nastąpi o godz. 19.00 z Muzeum Górnictwa Węglowego. Gra potrwa do godziny 21.00, natomiast jej zakończenie zorganizowane zostanie o godzinie 21.30 na terenie Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido”.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.konferencja.zabrze.pl