II Forum Pełnomocników ds. Osób Niepełnosprawnych

08.09.2009

7 września w budynku Urzędu Miejskiego odbyło się II Śląskie Forum Pełnomocników ds. Osób Niepełnosprawnych.

Tematem spotkania były dobre praktyki na rzecz osób niepełnosprawnych. Uczestnikiem forum był m.in. Marek Plura, poseł na Sejm RP, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych, który zapoznał członków spotkania z celami Zespołu oraz przygotowanymi projektami ustaw. Poseł przedstawił także realizowany obecnie projekt przystosowania budynku Sejmu dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Celem Forum była wymiana doświadczeń i praktyk pomiędzy powiatami i gminami województwa śląskiego. W jego trakcie zaprezentowano model angielskiej taksówki, przystosowanej do przewozu osób z różnego typu niepełnosprawnościami.