Delegacja z Zabrza na Ukrainie

04.09.2009

Od 29 do 30 sierpnia delegacja z Zabrza wzięła udział w obchodach Święta Miasta Równe na Ukrainie.

Podczas uroczystych obchodów Święta Miasta Równe zabrzańska delegacja wzięła udział w oficjalnych spotkaniach, m.in. z Merem Miasta, Wolodymyrem Chomko, Przewodniczącym Rady Miejskiej , Jurijem Torgunem, a także z pracownikami Wydziału Współpracy z Zagranicą tamtejszego Urzędu i Towarzystwa Kultury Polskiej w Równym. W czasie spotkania z Andrzejem Kucharczukiem – Konsulem Generalnego Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku na Ukrainie przekazano informacje na temat współpracy Zabrza i Równego oraz poruszono temat wiz polskich dla mieszkańców Równego współpracujących na stałe z Zabrzem. Dalsze rozmowy dotyczyły dotychczasowej współpracy pomiędzy miastami oraz planami na przyszłość m.in. wspólnej pracy lekarzy z Zabrza i Równego oraz występów zespołu „Polisianka” z Równego na III Paradzie Regionów, która odbędzie się w listopadzie 2009 r. Wstępnie zaplanowano także wizytę gości z Równego w Zabrzu w celu zapoznania się z mechanizmami przekształcania spółek miejskich i spraw dotyczących infrastruktury komunalnej.

Delegacja z Zabrza złożyła kwiaty na grobie byłego Mera Miasta – Wiktora Czajki.

Mer Miasta Równe przyjął zaproszenie na zabrzańskie uroczystości związane ze Świętem naszego Miasta, które odbędą się w dniach 26-27 września 2009 r.