Scorpions na urodziny

31.08.2009

W tym roku mija pół wieku istnienia Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Jak przystało na tak zasłużoną scenę muzyczną, na której występowali najwięksi z wielkich artystów świata, jej 50. urodziny zapowiadają się naprawdę… koncertowo. Uświetni je bowiem występ legendarnego już dziś, niemieckiego zespołu Scorpions

Koncert zaplanowany na 5 grudnia 2009 r., to prawdziwe wydarzenie artystyczne, w którym będzie mogło uczestniczyć na żywo około 2000 zwolenników Scorpionsów – tyle bowiem miejsc jest w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca.
– Jubileusz jest wyjątkowy więc postanowiliśmy sprowadzić wyjątkowy zespół. Przez scenę DMiT-u w jego półwiecznej historii przewinęło się tylu wykonawców z najwyższej światowej półki, że trudno już było wymyślić kogoś szczególnego. W końcu nasz wybór padł na grupę Scorpions. Trochę zdrowia kosztowały nas negocjacje z jej menedżerem, ale najważniejsze, że udało się i w grudniu czeka nas niepowtarzalne przeżycie. Myślę, że do Zabrza przyjadą fani zespołu z najodleglejszych zakątków Polski, by posłuchać dobrej rockowej muzyki. Koncert zespołu Scorpions będzie pierwszym w naszym kraju zorganizowanym w zamkniętej sali – mówi dyrektor Domu Muzyki i Tańca Wiesław Śmietana.
Zespół Scorpions zaistniał na muzycznej scenie na początku lat 70. W ciągu ponad 30 lat muzycy nagrali 20 albumów, które sprzedały się na świecie w nakładzie ponad 60 milionów egzemplarzy. Artyści zagrali w różnych zakątkach globu ponad 4,5 tysiąca koncertów, kilkakrotnie występowali też w Polsce.
Wielbiciele zespołu, którzy z pewnością z niecierpliwością czekają już na premierę najnowszego krążka, nad którym właśnie trwają prace, niewykluczone, że najnowsze utwory usłyszą właśnie w Zabrzu.