NMC Powen Zabrze gotowy do gry

31.08.2009

30 sierpnia w skansenie „Królowa Luiza” odbyła się oficjalna prezentacja drużyny NMC Powen Zabrze, która za kilka dni rozpocznie rywalizację w ekstraklasie piłki ręcznej. Spotkanie, które szybko przerodziło się w sympatyczny niedzielny piknik, z udziałem m.in. rodzin piłkarzy i ich sympatyków, było także okazją do wspomnień byłych piłkarzy i działaczy związanych z klubem.

Do grona najlepszych zespołów w kraju zabrzanie dołączyli po poprzednim sezonie, kiedy to wygrali pierwszoligowe rozgrywki szczypiorniaka. Tym samym powetowali sobie nieudane podejście do ekstraklasy dwa lata temu, gdy awans wymknął im się z ręki na samym finiszu. Trenerski duet Robert Nowakowski, Marek Kapa przygotował ekipę złożoną zarówno z prawdziwych ligowych wyjadaczy, jak i młodych zawodników (teraz jest w niej pięciu nowych graczy) i to przyniosło bardzo dobry efekt. Dlatego ci sami trenerzy poprowadzą zespół w ekstraklasie.
– W tak dobrej atmosferze, jaka panuje w klubie, można spokojnie czekać na pierwsze mecze. Mam koszulkę zespołu więc będę chciała w niej kibicować w pierwszym rzędzie na widowni. Myślę też, że zawodnikom będzie się grało lepiej w lepszych warunkach, więc mają szansę na osiąganie dobrych wyników – mówiła podczas prezentacji zespołu prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
Z kolei prezes NMC Powen Zabrze Bogdan Kmiecik zaznaczył:
– Dwa lata cierpliwe czekaliśmy na awans do grona najlepszych. Teraz zamierzamy wywalczyć co najmniej ósme miejsce na koniec rozgrywek, by uniknąć grania w play offach grożących spadkiem. To nasz cel minimum.

Kadra NMC Powen Zabrze na sezon 2009/2010:

Trenerzy: Robert Nowakowski i Marek Kąpa (II trener). Zawodnicy: Łukasz Kulak, Aleksander Kryszeń, Tomasz Rybarczyk, Lesław Kąpa, Mariusz Kempys, Mariusz Kalisz, Michał Chodara, Dawid Lenartowicz, Wojciech Klementowicz, Sebastian Kicki, Michał Szolc, Cezary Winkler, Krzysztof Wojtynek, Dawid Chrapusta, Adrian Kuchta, Dariusz Mogielnicki, Bartłomiej Pawlak, Robert, Tatz, Łukasz Kandora, Aleksandr Bushkov. Masażystą w drużynie jest Rafał Biliński.