Pobiegli w Krakowie

29.07.2009

Od 24 do 26 lipca w Krakowie odbyła się największa impreza lekkoatletyczna dla juniorów młodszych w Polsce. Na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży przyjechali najlepsi zawodnicy w tej kategorii wiekowej – po 20 w każdej konkurencji. W zawodach wystartowała również czteroosobowa reprezentacja Zabrza.

Fantastycznie spisała się Monika Hałasa w biegu na 800 m, której po pięknej walce udało się stanąć na najniższym stopniu podium. Po piątkowych eliminacjach nic nie wskazywało na końcowy sukces (3 miejsce w 1 serii – 2:17 40), jednak w niedzielę trenowana przez Grzegorza Mataczyńskiego Monika pokazała charakter i udanym finiszem zakończyła bieg. Czas 2:17 87 nie dał jej rekordu życiowego, ale dotychczas największy sukces w karierze. Jest to pierwszy medal zdobyty w tej kategorii wiekowej dla klubu, drugi w historii jego istnienia, drugi brązowy.

W biegu na 3000 m mężczyzn, barwy UKSu reprezentował Dariusz Ryszka, który w Krakowie poprawił swoją życiówkę na 9:05 88, plasując się na 12. pozycji.

Na tym samym dystansie walczyła także Monika Tomczyk (22 pozycja), a do rywalizacji w biegu na 1500 m stanął Łukasz Modrzejewski, który ostatecznie zajął 12. miejsce.

Szczegółowe informacje dostępne są na http://uks.lukaszkaras.com/news.php