Urodziny Jerzego Gorgonia

20.07.2009

Jerzy Gorgoń, legendarny zawodnik Górnika Zabrze, świętował w Zabrzu swoje sześćdziesiąte urodziny.

Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik oraz Adam Moś, przewodniczący Rady Miejskiej, przywitali jubilata na scenie „Muzycznego Lata”. Zebrana publiczność zaśpiewała Jerzemu Gorgoniowi tradycyjne „Sto lat”. Gwiazdą sobotniej imprezy był zespół „Pectus”, którego lider również złożył piłkarzowi serdeczne życzenia i zadedykował mu pierwszy z wykonywanych utworów.

– Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że właśnie w Zabrzu – moim rodzinnym mieście – oraz w gronie przyjaciół z dawnych lat mogę świętować swoje urodziny. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mógł uczestniczyć w otwarciu zmodernizowanego już stadionu, na którym zaczynałem karierę – powiedział podczas uroczystości Jerzy Gorgoń.

W trakcie składania życzeń prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podkreśliła rolę, jaką Jerzy Gorgoń odegrał w tworzeniu historii zabrzańskiego klubu.

– Za pełnienie roli ambasadora Zabrza bardzo serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że stanie się pan wzorem do naśladowania dla następnych pokoleń – dodała prezydent Zabrza.