Nowe wejście do Urzędu

13.07.2009

13 lipca oddano do użytku wyremontowane główne wejście do Urzędu Miejskiego, przy ul. Powstańców Śląskich 5-7.

W ramach prac wykonano m.in. przeszklenie nad wejściem, które służy do naświetlenia części holu. Nową, granitową okładziną obłożono ściany oraz posadzkę holu. Wejście zostało przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wydzielono również pomieszczenie dla obsługi mieszkańców. Będzie ono pełniło również funkcję biura podawczego. Warto przypomnieć, że do tej pory dwa tego typu biura działają w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Wolności 286 oraz w Punkcie Obsługi Interesanta w Centrum Handlowym M1. W trakcie modernizacji zamontowano także nowe stanowisko informacji elektronicznej. Jest to pierwszy w Zabrzu kiosk informatyczny (PIAP), którego wysokość można regulować, a tym samym dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych. Remont wejścia został przeprowadzony m.in. na konieczność dostosowania budynku do wymogów sanepidu i przepisów przeciwpożarowych.

– Wizja modernizacji budynku pojawiła się już wiele lat temu. Uznaliśmy obecnie, że zaproponowana wówczas koncepcja architektoniczna jest warta realizacji. Po wielu dyskusjach i szerokich konsultacjach wzbogaciliśmy ją o nowoczesne rozwiązania. Ostateczna realizacja jest dowodem na to, że warto było podjąć tę decyzję – podkreśliła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Prace remontowe rozpoczęły się 23 września 2008 roku, a zakończyły 30 czerwca 2009 r.

Prace związane z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej oraz malowaniem elewacji budynku wykonała firma Mirosław Komsta PPHU KOMSTA Pyskowice ul. Nasienna 2. Ten etap prac kosztował 846 137,40 zł brutto. Przebudowę wejścia i wymianę stropu pod serwerownię powierzono firmie Bud instal PBU Zabrze ul. Torowa 1b. Prace kosztowały 468 763,33 zł brutto.