Zabrze przestrzenią rozwoju

Urodziny Jerzego Gorgonia

03.07.2009

Znany były piłkarz Górnika Zabrza i reprezentacji Polski Jerzy Gorgoń obchodzi w tym roku 60. urodziny. Urodzony w Mikulczycach piłkarz swój jubileusz świętować będzie m.in. w Zabrzu.

18 lipca br. o godz. 20.00 jubilat spotka się z kibicami i sympatykami podczas Muzycznego Lata, organizowanego na terenie byłego kąpieliska MOSiR-u przy ul. Roosevelta, gdzie będzie okazja do składania życzeń i krótkich rozmów o sporcie, a przede wszystkim piłce nożnej. Jerzy Gorgoń podczas kilkudniowej wizyty w rodzinnym Zabrzu spotka się z rodziną i przyjaciółmi z boiska, ale w planach ma także odwiedziny… Chorzowa, by na Stadionie Śląskim jeszcze raz poczuć atmosferę wielkich widowisk piłkarskich.

– Jestem już emerytem, ale staram się korzystać z uroków życia. Bardzo się cieszę, że mogę świętować swoje urodziny z bliskimi w Zabrzu. Będzie czas, by spotkać się z dalszą rodziną, ale również z przyjaciółmi, znajomymi i dawnymi kibicami, którzy pamiętają mnie z czasów, gdy biegałem po boiskach – wyznaje były piłkarz.

Jerzy Gorgoń w latach 70. był jednym z najlepszych piłkarzy Polski. Wychowanek Międzyzakładowego Górniczego Klubu Sportowego Mikulczyce (późniejsza Sparta Zabrze), w Górniku grał przez dwanaście sezonów w ekstraklasie i jeden w II lidze. Zdobył z klubem kilka tytułów mistrza kraju. Miał swój udział we wszystkich wielkich sukcesach Orłów Górskiego. Był także w kadrze Polski na Mundial w Argentynie w 1978 r.

Ostatnie lata kariery zawodniczej spędził w FC St. Gallen. Tam także próbował pracy trenerskiej. Obecnie mieszka na stałe w Szwajcarii.