Startuje Muzyczne Lato

03.07.2009

Już po raz osiemnasty odbędzie się w tym roku Muzyczne Lato.

Ta plenerowa impreza, organizowana obecnie obok stadionu Górnika Zabrze przy ul. Roosevelta (na terenie byłego kąpieliska MOSiR-u), cieszy się od dawna wielkim powodzeniem wśród zabrzan, a bywają na niej także mieszkańcy innych śląskich miast.

Tegoroczne spotkania z polskimi gwiazdami estrady zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie, bowiem wśród zaproszonych znajdują się znani i lubiani wykonawcy. W każdą sobotę lipca i sierpnia na scenie ML, za sprawą organizatora, czyli Domu Muzyki i Tańca, pojawi się znana gwiazda polskiego show biznesu, a program letnich koncertów jest ułożony tak, by każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Już jutro, 4 lipca, z zabrzańską publicznością spotka się Urszula – znana wokalistka rockowa, która występowała przed laty m.in. z Budką Suflera. Jej piosenkę „Dmuchawce, latawce, wiatr” nucili niegdyś prawie wszyscy, ale artystka w Zabrzu zaprezentuje również najnowsze swoje utwory, w tym być może piosenkę „Wstaje nowy dzień”, którą miała zaśpiewać podczas tegorocznego koncertu w Opolu. Do tego nie doszło jednak z powodów regulaminowych. Początek sobotniego występu Urszuli w Zabrzu, tak jak i wszystkich estradowych spotkań Muzycznego Lata – godz. 20.00.

Program tegorocznego Muzycznego Lata:

11 lipca – zespół Big Cyc
18 lipca – grupa Pectus