„Bratki” dla przyjaciół osób niepełnosprawnych

03.07.2009

Już po raz czwarty, w trakcie dorocznego balu osób niepełnosprawnych, wręczono nominacje i tytuły "Przyjaciela Osoby Niepełnosprawnej".

Symbolem tego tytułu jest statuetka przedstawiająca bratka, wykonywana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej "Tęcza". Łacińska nazwa popularnego kwiatka oznacza przyjaciela.

W tym roku organizacje pozarządowe tworzące Kapitułę "Bratka", działające na rzecz osób niepełnosprawnych i zrzeszone w Forum "RAZEM", przyznały w kategorii "Firma, Instytucja" dwie nominacje. Otrzymały je Zakłady Mięsne "Madej & Wróbel", zgłoszone przez Polski Związek Głuchych, Oddział w Zabrzu oraz Firma "Górrem", zgłoszona przez Dom Dziennego Pobytu "Rodzina" Caritas Diecezji Gliwickiej.

Tytuły Przyjaciela Osoby Niepełnosprawnej w kategorii „Firma” otrzymała Firma "Roker" Czesław Kierat, zgłoszona przez Stowarzyszenia "Aiuto", działające na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej przy Szkole Nr 39 w Zabrzu. Tytuł "Przyjaciela Osoby Niepełnosprawnej" w kategorii "Osoba" otrzymała Teresa Mostek, zgłoszona przez Stowarzyszenie Transplantacji Serca, Oddział w Zabrzu.

Honorowy tytuł "Przyjaciela Osoby Niepełnosprawnej" otrzymał poseł Marek Plura, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Tegoroczne nominacje trafiły do firm i osób, które w sposób szczególny wyróżniają się w pracy na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.