Komornicki poprowadzi Górnika

19.06.2009

18 czerwca nowym trenerem Górnika Zabrze został Ryszard Komornicki.

Były piłkarz zabrzańskiej drużyny, podpisał kontrakt na trzy lata, z warunkiem wstępnym, którym jest szybki awans do ekstraklasy. Oznacza to, że nazywany przez kibiców „Koko” prowadzić będzie zespół istotnie przez trzy lata, o ile po roku wprowadzi ją do grona najlepszych drużyn w kraju. O zmianie na stanowisku trenera zabrzańskiej drużyny poinformował, podczas konferencji prasowej, prezes Górnika Zabrze Jędrzej Jędrych.

– Z Ryszardem Komornickim na temat objęcia przez niego Górnika rozmawialiśmy już w lutym tego roku. Chcieliśmy mieć pewną alternatywę trenerską, gdyby Henryk Kasperczyk objął reprezentację Polski i odszedł z klubu. Pan Kasperczyk ostatecznie nie zrealizował postawionego celu sportowego i zrezygnował z pracy, dlatego wróciliśmy do rozmów z panem Komornickim. Tak naprawdę braliśmy pod uwagę tylko dwa nazwiska, w tym również Marcina Brosza z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Mam nadzieję, że nowy trener spełni oczekiwania i za rok Górnik znów znajdzie się w ekstraklasie – powiedział Jędrzej Jędrych.

– Zdecydować się na powrót do Zabrza nie było łatwo. W Szwajcarii miałem jakieś osiągnięcia, tam została moja rodzina. Zadanie jest trudne, Górnik spadł do niższej ligi, ale jeżeli trzon zespołu zostanie, cel jest do osiągnięcia. Muszę teraz poznać zawodników i stwierdzić ich przydatność do zespołu, ewentualnie zmienić ich ustawienie na boisku. Mam pewną piłkarską filozofię i zamierzam ją konsekwentnie wdrażać. Do Górnika nie przychodzę, by wywalczyć piąte, czy szóste miejsce – liczy się tylko awans. Co do zakupu nowych graczy, to nie jestem typem trenera-menedżera, o tych sprawach decyduje zarząd klubu – stwierdził z kolei Ryszard Komornicki.

Nowy szkoleniowiec Górnika Zabrza, który kilka lata temu pracował już w tej roli na Roosevelta, po konferencji prasowej poprowadził pierwszy trening zabrzańskiej drużyny.