Mistrzowskie salta i skoki

16.06.2009

13-14 czerwca w hali zabrzańskiej „Pogoni” odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Gimnastyce Sportowej.

Uczestniczyło w nich siedemnaście klubów z całego kraju. Zawodnicy rywalizowali w wieloboju i na gimnastycznych przyrządach.

W sportowych zmaganiach dobrze wypadli członkowie zabrzańskiego klubu gimnastycznego „Iskra”. W kategorii juniorów Konrad Kacprzyk wywalczył w wieloboju tytuł wicemistrzowski, zajął również drugie miejsce w skoku oraz na poręczach. Z kolei Ewa Zając w rywalizacji na poręczach uplasowała się na trzecim stopniu podium zdobywając brązowy medal, a piąta była w wieloboju.

Wśród seniorów brązowy krążek w skoku zdobył Przemysław Lis. W wieloboju Katarzyna Środoń była szósta, a Dajana Ilnicka siódma. Zwycięzcom zawodów medale i nagrody wręczał nasz najlepszy od lat gimnastyk, mistrz olimpijski, Leszek Blanik. W dekoracji uczestniczył także Tomasz Wiśniewski reprezentujący Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W przerwie sportowych zmagań odbyło się uroczyste pożegnanie naszej najlepszej zabrzańskiej gimnastyczki, uczestniczki dwóch olimpiad – w Sydney w 2000 roku i w Atenach w 2004 roku – Joanny Skowrońskiej, która zakończyła zawodniczą karierę.