Posiedzenie Rady Gospodarczej

03.06.2009

Na terenie fabryki KFTP Korea Fuel-Tech Poland Sp. z o.o. odbyło się 3 czerwca kolejne spotkanie Rady Gospodarczej.

W trakcie spotkania, w którym oprócz członków Rady Gospodarczej uczestniczyli m.in.: europosłanka Małgorzata Handzlik oraz Ki-Seung Hong, prezes KFTP Korea Fuel-Tech Poland Sp. z o.o., Mariusz Urbański, kierownik ds. personalnych, przedstawił zakład oraz nakreślił jego plany inwestycyjne, rozwojowe oraz sprzedaży i produkcji.

– Wybór Zabrza jako miejsca zlokalizowania inwestycji potwierdza, że w mieście tworzymy atmosferę przyjazną przedsiębiorczości – podkreśliła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. – Cieszą mnie jednak nie tylko działania podejmowane przez władze firmy w obszarze gospodarczym, ale i zapowiedzi współpracy kulturalnej, która również jest bardzo cenna.

– Rada Gospodarcza wspiera działania Prezydenta Miasta związane z aktywnym poszukiwaniem inwestorów, co skutkuje poprawą bytu mieszkańców i napędza koniunkturę. Dlatego też z przyjemnością witamy każdego inwestora, który na zabrzańskim rynku się pojawia. Chętnie będziemy również korzystać z państwa doświadczenia – zapewnił Tomasz Młynarczyk, członek Rady Gospodarczej.

W trakcie zwiedzania fabryki goście uzyskali odpowiedzi na liczne pytania. Jak podkreślał wielokrotnie prezes Ki-Seung Hong, obecnie priorytetem firmy jest jakość i realizacja strategii „zero defektów”. W związku z zasygnalizowanym przez zarząd firmy problemem dotyczącymi pozyskania wykwalifikowanej kadry, Adam Kurbiel, wiceprezydent Zabrza, zaproponował możliwość współdziałania przy rozszerzeniu oferty szkoleniowej w mieście o wskazane przez koreańską firmę specjalności.