"Bliżej Europy"

03.06.2009

2 czerwca w Teatrze Nowym w Zabrzu kandydaci do Parlamentu Europejskiego wzięli udział w debacie z mieszkańcami Zabrza.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetek przyszłych europejskich parlamentarzystów i zachęcenie zabrzan do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach. Podczas debaty „Bliżej Europy” zabrzanom została przybliżona również struktura i zakres działania funkcjonującego w Brukseli Parlamentu Europejskiego.

– Zorganizowaliśmy to spotkanie przede wszystkim po to, by zachęcić mieszkańców miasta i regionu do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zadajmy sobie trud i weźmy udział w wyborach. Zagłosujmy i wybierzmy silną, śląską reprezentację do Parlamentu Europejskiego – apelowała do przybyłych na spotkanie mieszkańców Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.