Piknik rodzinny w Koszęcinie

01.06.2009

Wielu gości skorzystało z zaproszenia do udziału w „Dniu Dziecka ze Śląskiem”, który odbył się w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. prof. Stanisława Hadyny w Koszęcinie.

W sobotnie popołudnie, w parku okalającym zabytkową siedzibę zespołu, uroczyście został posadzony dąb papieski, poświęcony kilka dni temu w Watykanie przez papieża Benedykta XVI. Drzewo jest darem dla zespołu od Archidiecezji Katowickiej.

Następnie na plenerowej scenie wyróżniono laureatów konkursu literackiego „Rodzina – Miłość i Życie”, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Oddziały w Zabrzu i Gliwicach, przy współudziale Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Muzyczne popołudnie w Koszęcinie rozpoczął koncert galowy XVI Przeglądu „Śląskie Śpiewanie”. Grand Prix tegorocznego konkursu oraz statuetkę Szczyglica otrzymał Zespół Regionalny „Istebna”.

– Młodzi artyści, choć co roku się zmieniają, są znakomici. Muszę przyznać, że poziom artystyczny przeglądu z roku na rok jest coraz wyższy. Życzę wszystkim rozwoju artystycznego i tego, by spora grupa z was w przyszłości śpiewała i tańcowała w zespole „Śląsk” – podkreślił Zbyszek Zaborowski, wicemarszałek województwa śląskiego.

Sobotnie spotkanie, w ramach dwudniowego festynu rodzinnego, zakończył koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. prof. Stanisława Hadyny, który zaprezentował m.in. wiązankę pieśni powstańczych oraz najpiękniejsze polskie tańce.