Koncert przeciw uzależnieniom

27.05.2009

W Miejskim Ośrodku Kultury „Guido” odbył się 27 maja koncert rozpoczynający w Zabrzu ogólnopolską kampanię profilaktyczną „Sprawdź, czy twoje picie jest bezpieczne”.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele kilkunastu zabrzańskich placówek oświatowych, którzy słuchali porad pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu, skłaniających ich do refleksji nad jakością swojego życia, a następnie uczestniczyli w koncercie byłego członka zespołu rockowego Oddział Zamknięty Jarka Wajka.

– Kampania skierowana jest zarówno do osób dorosłych (pod hasłem „Wyhamujmy w porę”), jak i młodzieży (pod hasłem „Nie, bo tak”), która powinna sobie uświadomić, że nie musi się nikomu tłumaczyć z podjęcia decyzji o unikaniu alkoholu, czy środków odurzających – mówi Urszula Koszutska, kierownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Pracownicy zabrzańskiej poradni zamierzają podczas kampanii dotrzeć do nauczycieli i pedagogów, kuratorów i policjantów, by podzielić się swoją wiedzą, jak pobudzić młodych ludzi do działań oraz pozytywnych emocji i refleksji. Chcą również zbudować szerokie społeczne poparcie dla idei profilaktyki wśród młodzieży poprzez ambasadorów kampanii. Współorganizatorem koncertu w MOK był Jan Szulik, koordynator ds. uzależnień Urzędu Miejskiego w Zabrzu.