Wygodne parkowanie przy Ogrodzie

26.05.2009

Coraz bardziej popularne stają się weekendowe wycieczki do Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu.

Ta swoista oaza zieleni w centrum miasta, w każdą niedzielę przyciąga tłumy zabrzan, którzy w ciszy i w kontakcie z przyrodą chcą odpocząć od codzienności.

Szczególnie ogród oblegany jest w niedzielę (czynny jest od 10. do 19), gdy nad stawem pod wierzbami odbywają się koncerty zabrzańskiej orkiestry dętej. Niestety pewnym mankamentem swobodnego odwiedzenia ogrodu w dniach wolnych od pracy jest brak miejsc parkingowych przy wejściu do ogrodu botanicznego – ulica Piłsudskiego wprost zastawiona jest samochodami, Sytuacja ulegnie jednak zdecydowanej poprawie już w najbliższą niedzielę, bowiem na prośbę dyrekcji MOB zarząd Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji osobom chcącym wejść do ogrodu udostępni parking na terenie byłego kąpieliska miejskiego (tereny Górnika Zabrze – wjazd od ul. Piłsudskiego), gdzie można będzie bez przeszkód zostawić samochód.

Warto dodać, że parking ten będzie również dostępny dla wszystkich, którzy zdecydują się przyjść do ogrodu podczas tegorocznego Festiwalu Kwiatów 20-21 czerwca br.