Urodziny Rady

25.05.2009

Pierwszy rok działalności Zabrzańskiej Rady ds. Młodzieży został podsumowany podczas spotkania, które odbyło się 24 maja na poziomie 320 Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido”.

W uroczystym podsumowaniu wzięli udział m.in. członkowie Rady, pomysłodawcy jej utworzenia oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej.

– Pamiętam pierwsze spotkanie z inicjatorami powstania Rady. Zaproponowali oni utworzenie ciała, które miałoby się aktywnie włączyć w życie miasta. Efekty pracy widoczne były niemal natychmiast. I za to właśnie natychmiastowe działanie chcę wam serdecznie podziękować – podkreśliła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Paweł Piekara, przewodniczący Zabrzańskiej Rady ds. Młodzieży przypomniał, że została ona stworzona po to, by każdy młody człowiek mógł wypowiedzieć swoje zdanie, by młodzież mogła zaistnieć na terenie miasta i by mogła zacząć działać.

W trakcie spotkania nowi członkowie Rady otrzymali z rąk Prezydenta Miasta oficjalne powołania.

Warto przypomnieć, że inicjatorami utworzenia Zabrzańskiej Rady ds. Młodzieży byli: prezydent Małgorzata Mańka-Szulik oraz Marcin Sprawka i Sebastian Markisch – nauczyciele z Centrum Edukacji w Zabrzu.