Koncert krakowskiej Grupy Pod Budą

21.05.2009

25 maja o godz. 19.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się koncert krakowskiej Grupy Pod Budą.

W pierwszej części koncertu wystąpią Grzegorz Tomczak i Iwona Loranz, prezentując kilka piosenek z płyty „Miłość to za mało”.
Ten krakowski zespół od lat cieszy się wielką popularnością, czego zasługą są zapewne niebanalne teksty i łatwo wpadające w ucho melodie.

Grupa Pod Budą, której twórczość zaliczana jest do gatunku poezji śpiewanej, istnieje już ponad 30 lat! Zespół koncertował prawie w całej Europie oraz za oceanem – w Kanadzie i USA. Brali udział w wielu festiwalach, gdzie wielokrotnie byli nagradzani. Lider zespołu, Andrzej Sikorowski – określany mianem barda z gitarą – jest autorem tekstów piosenek, a do wielu z nich skomponował także muzykę.

Pod Budą ma na swym koncie kilkanaście płyt, nagrali także kilka programów telewizyjnych, recitali, teledysków. Krakowską grupę tworzą: Andrzej Sikorowski, Maja Sikorowska, Marek Tomczyk, Anna Treter i Andrzej Żurek. Najbardziej znane ich piosenki to „Ballada o ciotce Matyldzie”, „Bardzo smutna piosenka retro”, „Piosenka o walizce”, „Tokszoł” czy wykonywana wspólnie z Grzegorzem Turnauem „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”.

Bilety w cenie 65, 55, 45 i 35 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.