Zabrze przestrzenią rozwoju

Porozumienie pomiędzy teatrami

20.05.2009

20 maja w Urzędzie Miejskim w Zabrzu został podpisany list intencyjny dotyczący współpracy Rówieńskiego Akademickiego Teatru Muzyczno – Dramatycznego z Teatrem Nowym w Zabrzu.

Stosowne dokumenty podpisali Volodymyr Petriv, dyrektor Teatru w Równem – miasta partnerskiego Zabrza i Jerzy Makselon, dyrektor Teatru Nowego w Zabrzu.

Współpraca obu teatrów będzie polegała m.in. na wspólnym planowaniu i realizacji przedsięwzięć artystycznych, wymianie spektakli teatralnych oraz pomocy w organizacji przedstawień w innych miastach przy okazji wzajemnych odwiedzin.

Obie strony porozumienia uznały, że przypadające w tym roku jubileusze teatrów: 70-lecia rówieńskiego i 50-lecia zabrzańskiego stanowią dobrą okazję do praktycznej inauguracji współpracy i zadeklarowały niezwłoczne podjęcie kroków w tym kierunku.

Cieszę się z kolejnej, cennej inicjatywy, która dzieje się na – ważnej dla Zabrza – płaszczyźnie kultury. Zabrzański Teatr, który może pochwalić się bogatym w premiery repertuarem będzie miał szansę na zaprezentowanie widzom nowych ciekawych propozycji – powiedziała podczas podpisania listu prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.