Zabrze przestrzenią rozwoju

Mistrzostwa Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce

18.05.2009

Siedem medali zdobyli młodzi zabrzańscy zawodnicy, podopieczni trenerów G. Mataczyńskiego, W. Gajewskiego i W. Kmiecia podczas dwudniowych mistrzostw odbywających się w Częstochowie.

W kategorii juniorów bezkonkurencyjny okazał się Piotr Czapla w biegu na 3000 m, a srebro przypadło Piotrowi Pękalskiemu. Ewa Witoszyńska wywalczyła brąz na dystansie 1500 m.

Jeszcze lepiej zaprezentowali sie juniorzy młodsi, zdobywając 4 medale. Monika Hałasa była pierwsza w biegu na 800 m, najwyższe miejsce na podium zajęła również Monika Tomczyk na 3000 m. Dariusz Ryszka na dystansie 3000 m uplasował się na drugiej pozycji , natomiast męska sztafeta 4×400 m przybiegła na trzecim miejscu.

Warto dodać, że UKS 14 ZABRZE to obecnie czołowy klub w województwie śląskim w biegach średnich i długodystansowych.