Taneczna gala

13.05.2009

Przez dwa dni, 16-17 maja, Zabrze będzie stolicą tańca.

W hali „Pogoni” spotkają się w tych dniach najlepsze europejskie pary taneczne, które walczyć będą w międzynarodowym, prestiżowym turnieju International Dance Sport Federation, w kategorii tańców standardowych i latynoamerykańskich.

W tegorocznym festiwalu tańca – organizowanym w Zabrzu już po raz trzynasty, a jedenasty z rzędu w najwyżej randze IDSF – wezmą udział wirtuozi parkietu z Czech, Litwy, Luksemburga, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Włoch.
Zawody rankingowe IDSF należą do cyklu turniejów tworzących Światową Listę Rankingową Sportowych Par Tanecznych i mają charakter otwarty dla par z całego świata. Startujące pary walczą o punkty w rankingu światowym – tańca sportowego i nagrody finansowe ufundowane przez organizatorów, którymi są w tym roku Gliwickie Centrum Taneczne, Polskie Towarzystwo Taneczne oraz Urząd Miejski w Zabrzu. IDSF zrzesza federacje narodowe z 82 państw na pięciu kontynentach (56 z nich należy do Narodowych Komitetów Olimpijskich) i reprezentuje ponad cztery miliony tancerzy.

Program Festiwalu:
rozpoczęcie (każdego dnia): godz. 10.00
turnieje są rozgrywane w blokach:
10.00 – 13.00 turnieje Grand Prix Polski i turnieje towarzyszące
13.30 – 17.00 rundy eliminacyjne turniejów IDSF, turnieje Grand Prix Polski i turnieje towarzyszące
18.00 – 20.30 Gala Festiwalowa – zaplanowana jako widowisko zawierające sportowy taniec towarzyski i pokazy innych form tanecznych.