Medykalia '2009

08.05.2009

Na terenie Zabrza trwają obchody dorocznego święta studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tradycyjne „Medykalia” zainaugurowała 6 maja kolejna konferencja naukowa, która od czterech lat ma zasięg międzynarodowy. W trakcie dwudniowego spotkania, zorganizowanego przez Studenckie Towarzystwo Naukowe, odbyło się kilka sesji tematycznych z zakresu m.in. ochrony zdrowia, pediatrii i ginekologii oraz chirurgii i innych specjalności zabiegowych. Warto dodać, że w tym roku na potrzeby konferencji powstało ponad 200 prac. Otwarcia konferencji dokonała prof. dr hab. n. med. Wanda Romaniuk, prorektor ds. studiów i studenckich ŚUM, zamknięcia – prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera, rektor ŚUM. Kuratorem konferencji naukowej był prof. dr hab. n. med. Antoni Dyduch, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko.

W czwartek na terenie campusu w Zabrzu – Rokitnicy odbyły się koncerty.
– Sporo atrakcji przygotowaliśmy również na piątek – zapewnia Piotr Zagórski, zastępca przewodniczącego Samorządu Wydziału Lekarskiego z Odziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.

O godz. 15.00 rozpocznie się turniej siatkówki ulicznej. Oprócz tego na studentów czekają m.in. turnieje sumo w specjalnych kombinezonach, rozgrywki popularnych piłkarzyków w wersji „na żywo” oraz ujeżdżalnie byka na czas. O godz. 20.00 rozpocznie się zaś dyskoteka.