"Muzyka na Poziomie"

07.05.2009

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido” zaprasza na ostatni już przed wakacjami koncert w ramach cyklu „Muzyka na Poziomie”.

15 maja o godz. 20.00 w podziemnej komorze na poziomie 320 zagrają reprezentanci folku w czystej postaci – Kapela Brodów z Węgajt. Zespół tworzy małżeństwo Anna i Witold Brodowie – współzałożyciele Teatru Węgajty i kapeli Bractwa Ubogich. Na repertuar grupy składają się unikalne utwory ze zbiorów Oskara Kolberga, Instytutu Sztuki, Polskiej Akademii Nauk, Katedry Etnomuzykologii Sakralnej KUL i własnych.

Z Kapelą Brodów współpracuje także m.in. słynny saksofonista i wokalista jazzowy Jacek Mielcarek. Muzycy grają z niekłamaną pasją, choć w sposób tradycyjny, używając jednak swoich ozdobników i własnej wypracowanej formy na oryginalnych lub zrekonstruowanych instrumentach: lirze korbowej, cymbałach, basetli i skrzypcach.

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie ZKWK Guido – konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Zjazdy na koncert odbywają się od godz. 19.15 do 19.45.