Konferencja "Moje Miasto"

29.04.2009

22 kwietnia zakończyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Moje Miasto”, zorganizowana z inicjatywy i pod patronatem Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzaty Mańki-Szulik.

Realizatorami projektu była młodzież, która miała okazję zaprezentować rodzime miasta poprzez udział w konkursie fotograficznym . Prace zostały zaprezentowane w Teatrze Nowym w Zabrzu. Ponadto młodzi przedstawiciele swoich miast dokonali prezentacji działań ich lokalnych samorządów i prowadzonej polityki wobec młodzieży uczącej się.
W sympozjum wzięli udział przedstawiciele gmin: Bytomia, Gdyni, Wrocławia, Stadt Essen Niemcy, Citta di Reggio di Calabria Włochy.
Podczas trzydniowej konferencji uczestnicy m.in. zwiedzili Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Guido”, wysłuchali wykładu prof. Mariana Oslislo „Moje miasto wczoraj i dziś” oraz uczestniczyli w debacie „Polityka władz lokalnych wobec młodzieży uczącej się”. – „Myśląc o dniu jutrzejszym musimy pamiętać o dzisiejszej młodzieży” – tymi słowami podsumował debatę profesor Leonardo Pangallo z Regio di Calabria.

Laureatami konkursu fotograficznego „Moje Miasto” zostali:

I miejsce – Jacek Szymański, Siemianowice Śląskie

II miejsce – Benedikt Kowalski, Essen

III miejsce – Jan Noetzel, Essen

Wyróżnienia otrzymali:

Jacek Głażewski, Bytom

Karolina Romer, Wrocław

Wyróżnienia poza konkursem za wysoki poziom prac otrzymały:

Paulina Podczaska, Gdynia

Alicja Matysek, Zabrze