Mistrzowie matematyki

20.04.2009

Blisko 70 uczniów i uczennic z klas od I do III uczestniczyło w pierwszym miejskim konkursie matematycznym, zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 17 w Zabrzu wspólnie z Radą Rodziców tej placówki oraz Wydziałem Oświaty i Wychowania UM.

Maluchy rywalizowały o zaszczytny tytuł mistrza matematyki i logiki oraz dyplom i drobny upominek.

– Do udziału w naszym przedsięwzięciu zgłosiło się czternaście zabrzańskich szkół podstawowych. Dzięki wytrwałej pracy naszych nauczycielek Ireny Gawlicy, Sylwii Czekan i Beaty Celak konkurs wypadł bardzo dobrze i pewnie za rok z przyjemnością zaprosimy znowu dzieci do udziału w nim – mówi dyrektor SP nr 17 Agata Gąsior.

Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli nauczania zintegrowanego SP nr 17 spośród uczestników matematycznej rywalizacji postanowiła nagrodzić 20 z nich.

Oto pełna lista laureatów, którzy na podsumowanie konkursu przyszli ze swoimi szkolnymi wychowawcami lub rodzicami: Szymon Stryjewski, Filip Losa, Krystyna Ignatowicz, Daniel Dybowski, Tomasz Tytoń, Mikołaj Nierad, Dawid Bieniek, Kesja Wyżgoł, Aureliusz Czarnacki, Kacper Suchoń, Wojciech Rachfalski, Karol Panasiewicz, Sebastian Borowicz, Mateusz Pilecki, Małgorzata Hadasz, Michał Krause, Piotr Sorociak, Paweł Białas, Mikołaj Piątek, Wojciech Nowak.