Objazdy na terenie miasta

02.04.2009

W związku z realizacją projektu „Poprawa gospodarki wodno – ściekowej na terenie Gminy Zabrze” oraz budową na terenie Zabrza Drogowej Trasy Średnicowej, na terenie miasta wprowadzono następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego:

– Na ul. Legnickiej (na odcinku od ul. Kruszyny do ul. Okrężnej) zajęty jest jeden pas ruchu. Sterowanie ruchem odbywa się poprzez sygnalizację świetlną. Przewidziany termin zakończenia robót – koniec czerwca 2009 r.

– Na ul. Paderewskiego (na odcinku od ul. Beskidzkiej do ul. Miłej) zajęty jest jeden pas ruchu. Na czas robót ul. Paderewskiego jest drogą jednokierunkową w kierunku centrum miasta. Przewidziany termin zakończenia robót – koniec czerwca 2009 r.

-Na ul. Bytomskiej (na odcinku od ul. Drzymały do ul. Puszkina) zajęty jest jeden pas ruchu. Przewidziany termin zakończenia robót – koniec czerwca 2009 r.

– Zamknięta jest ul. Kondratowicza (na odcinku od mostu nad rzeką Bytomką do ul. Pestalozziego). Objazd odbywa się ulicami: Wolności, Dubiela, Niedziałkowskiego, Grunwaldzką oraz Grunwaldzką, Niedziałkowskiego, Korfantego oraz Wolności. Przewidziany termin zakończenia robót – koniec maja 2009 r.

– Na ul. Tarnopolskiej (na odcinku od ul. Skośnej do ul. Szczęście Ludwika) zajęty jest jeden pas ruchu. Sterowanie ruchem odbywa się poprzez sygnalizację świetlną. Przewidziany termin zakończenia robót – koniec czerwca 2009 r.

– Rozpoczęły się prace na ul. Wolności. 30 marca robotnicy pojawili się na odcinku od ul. Średniej do wiaduktu PKP. Objazd prowadzi od ul. Stalmacha do Średniej – za wyjątkiem mieszkańców i zaopatrzenia. Zakończenie robót planowane jest na 15 maja.

– 1 kwietnia rozpoczęły się prace na odcinku od ul. Rymera do ul. Pawliczka. Objazd od Katowic w stronę centrum poprowadzony jest ulicami Końcową i Pawliczka, a w drugą stronę (do Katowic) ruch odbywa się drugim pasem jezdni. Roboty na tym odcinku powinny zakończyć się 31 lipca.

– W związku z budowaną na terenie Zabrza Drogową Trasą Średnicową na ul. Wolności w rejonie skrzyżowania z ul. Skargi występują utrudnienia w ruchu. Do 5 kwietnia w okolicy skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Weindoka (w rejonie Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych) pojawią się niedogodności komunikacyjne. Na odcinku prowadzonych prac przejazd aut odbywa się wahadłowo i regulowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnej.