Nie tylko dla uczniów

01.04.2009

38. wystawców, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne oraz 40. ze szkół policealnych i wyższych zgłosiło swój udział w XI „Szkolnych Prezentacjach 2009”, realizowanych w ramach Targów Edukacji, Pracy i Przedsiębiorczości „Twoja przyszłość – Zabrze 2009”.

Impreza, która została zainaugurowana we wtorek, 31 marca, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do czwartku, 2 kwietnia. Patronat honorowy nad Targami objęła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

We wtorek i środę od godz. 10.00 do 15.00 ofertę edukacyjną prezentują szkoły ponadgimnazjalne, w czwartek zaś – od godz. 9.30 do 14.00 – szkoły wyższe i policealne. Tego samego dnia, od godz. 9.30 do 14.00 trwać będą Targi Pracy i Przedsiębiorczości, w ramach których wystawcami będą pracodawcy, Urząd Miejski, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, Państwowa Inspekcja Pracy, banki, instytucje szkolące oraz wspierające rozwój przedsiębiorczości.

Tradycyjnie już „Szkolnym Prezentacjom” towarzyszy konkurs na najlepsze stoisko wystawowe o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Zabrze. W tym roku wysiłek i pomysłowość wystawców ocenia jury w składzie: Witold Berus, plastyk miejski, Kazimierz Szołtysek, artysta plastyk, oraz Wiesław Darewski, plastyk – wychowawca pokoleń młodzieży.

Organizatorami Targów są: Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Zabrzu. Organizację imprezy wsparli również: Zabrzańska Izba Przemysłowo-Handlowa, Centrum Edukacji w Zabrzu oraz Zespół Szkół nr 3 im. rtm. Witolda Pileckiego.