BioMedTech JUNIOR

19.03.2009

W najbliższy piątek, 20 marca, o godz. 9.00, rozpocznie się spotkanie najmłodszych uczestników konferencji „BioMedTech Silesia’2009”, organizowanej od sześciu lat przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii.

Piątkowa sesja, pod nazwą Junior, zgromadzi młodzież gimnazjalną i licealną oraz studentów. Uczestnicy przedstawią prace poświęcone m.in. technice medycznej, biotechnologii, kwestiom życia, śmierci i diagnostyki medycznej. Sesję zainauguruje wykład Piotra Augustyniaka z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wzorem roku ubiegłego, uczelnia ta gwarantuje indeks na studia dzienne I stopnia na kierunku Inżynieria Biomedyczna dla licealisty – autora najciekawszego wystąpienia. Ponadto, dla dwóch osób, których prezentacje zostaną najwyżej ocenione, przewidziano nagrodę w postaci wycieczki do Brukseli, ufundowanej przez Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka. W programie wycieczki jest m.in. wizyta w Parlamencie Europejskim oraz spotkanie z prof. J. Buzkiem.

Laureaci sesji Junior wystąpią również w wieńczącej konferencję BioMedTech – sesji międzynarodowej, która odbędzie się za tydzień, 27 marca. Wystąpią w niej ponadto wszyscy wcześniej nagrodzeni: laureat sesji Senior – Czesław Możejko i zwyciężczyni sesji Doktor – Marzena Rams z Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego, Uniwersytet Śląski. W programie konferencji przewidziana jest również prezentacja prac poświęconych protezom zastawek serca (od stosowanych w klasycznej kardiochirurgii do implantowanych przez naczynia krwionośne), sztucznemu sercu, robotom medycznym, biotechnologii medycznej i systemom planowania operacji, a także metodom nawigacji operacyjnej. Tę ostatnią tematykę przybliżą goście z Niemiec.

BioMedTech Silesia – 20 i 27 marca 2009, sala sympozjalna Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, ul. Wolności 345 a (wjazd od strony ul. Sienkiewicza).

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Szczegółowy program BioMedTech JUNIOR dostępny jest na www.frk.pl/biomedtech