Mistrzostwa Zabrza w slalomie

02.03.2009

28 lutego, w  Dolinie Sportowej Dolomity, odbyły się XIV Mistrzostwa Zabrza w Slalomie o Puchar Prezydenta Zabrza i redakcji „Nowin Zabrzańskich”.

Do narciarskich zmagań na 200-metrowej trasie zapisała się rekordowa liczba chętnych – 226 osób. Ostatecznie do rywalizacji między ośmioma bramkami ustawionymi na stoku przystąpiło 177 osób, które podzielono na 15 różnych grup wiekowych, w kategoriach męskiej i żeńskiej. Najmłodszy uczestnik liczył sobie zaledwie cztery lata, najstarszy 73. Oddzielną konkurencję stanowiła klasyfikacja pucharowa, w której to zabrzanie walczyli o tytuł mistrza swojego miasta. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się 21-letnia Hanna Głowacka, natomiast wśród chłopców zwyciężył 20-letni Marek Jezierski-Krupa.
Pamiątkowe puchary oraz nagrody wręczyła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza i Barbara Baczyńska, redaktor naczelna „Nowin Zabrzańskich”.