Dbają o bezpieczeństwo

11.02.2009

Zainicjowany w ubiegłym roku program „Lepiej Razem Niż Osobno” będzie kontynuowany. W środę w Miejskim Ośrodku Kultury porozumienie w tej sprawie podpisali m.in. przedstawiciele samorządu, policji i straży miejskiej.

– Ten program to wizytówka Zabrza – podkreśla podinspektor Roman Rabsztyn, komendant miejski policji w Zabrzu. – W ubiegłym roku przyniósł niesamowite efekty. Policjanci ujawnili aż 1642 przestępstwa popełnione
przez nieletnich. To trzy razy więcej niż w roku 2007.
Program nastawiony jest również na szeroko rozumianą profilaktykę.
– Jestem przekonany, że pomogliśmy wielu młodym ludziom i ich rodzicom – dodaje komendant Roman Rabsztyn.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik zaznaczyła, że program to efekt doświadczeń wielu lat.
– Obecnie postanowiliśmy iść dalej w dobrym i sprawdzonym kierunku. Miasto wspiera projekt i duchowo, i finansowo.
Bezpieczeństwo liczy się dla nas ponad wszystko – podkreśliła pani prezydent.