DMiT pokazał swój newsroom

10.02.2009

W Domu Muzyki i Tańca odbyło się dziś oficjalne otwarcie nowego studia i newsroomu Telewizji Zabrze oraz Naszego Zabrza Samorządowego.

W uroczystości, podczas której zaproszeni goście – w tym m.in. prof. Krystyna Doktorowicz, dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Maria Zawała, publicystka "Polska Dziennik Zachodni" – obejrzeli wyremontowane pomieszczenia do nagrywania programów telewizyjnych oraz redakcję zabrzańskiego miesięcznika samorządowego. W spotkaniu uczestniczyli prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, wiceprezydent Krzysztof Lewandowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu Adam Moś oraz zabrzańscy radni i przedstawiciele lokalnej prasy.

– Panuje teraz tendencja do rozwijania mediów lokalnych, ponieważ można w nich zobaczyć swoje podwórko, ulicę, co robią sąsiedzi. Zabrze zrobiło bardzo dobrze, że postawiło na prasę i telewizję lokalną. Wynoszę bardzo pozytywne wrażenia z tej wizyty i dobrze byłoby, aby też i inne śląskie miasta wzięły przykład z Zabrza i poszły tą właśnie drogą. W przyszłości może to zaowocuje współpracą naukową – mówiła prof. Krystyna Doktorowicz.
Podczas spotkania w nowym studiu zabrzańskiej telewizji, odbył się również panel dyskusyjny poświęcony roli współczesnych mediów lokalnych.
Nowoczesny newsroom powstał w byłej sali bankietowej Domu Muzyki i Tańca. Miasto na wyremontowanie tych pomieszczeń wydało ponad 400 tys. złotych.