Spotkanie z historią

30.01.2009

W sali kolumnowej Domu Kawalera 30 stycznia rozpoczęła się wystawa fotografii dokumentujących rewitalizację tego zabytku. Następnie zorganizowano tam uroczystość towarzyszącą nadaniu nowego wizerunku Przedsiębiorstwu Górniczemu „Demex”.

– Serdecznie dziękuję władzom samorządowym miasta za stworzenie warunków do pozyskiwania dofinansowania na odbudowę zabytków poprzemysłowych – stwierdził Zbigniew Barecki, prezes spółki „Demex”, omawiając historię Domu Kawalera, którego budowę rozpoczęto w 1915 roku, a obecnie ocalono od ruiny.
– Zabrze ma wiele cennych obiektów architektonicznych. Wartością szczególną naszego miasta są również ludzie cechujący się pasją i zaangażowaniem – powiedziała prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, gratując odrestaurowania pięknego budynku o bogatej historii.