Przyjaźni dla Mikulczyc

26.01.2009

W piątek, 23 stycznia, z udziałem przedstawicieli lokalnego biznesu, duchowieństwa, świata kultury, służby zdrowia, policji, Straży Miejskiej i zabrzańskich radnych, odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez Radę Dzielnicy Mikulczyce. Podczas spotkania w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 najbardziej zasłużonym osobom, przedsiębiorstwom i instytucjom, które wspierały w minionym roku inicjatywy Rady, wręczono pamiątkowe laury „Przyjazny dla Mikulczyc”.

W gronie wyróżnionych znalazło się czternaście firm i osób prywatnych. Honorową statuetkę „Przyjazny dla Mikulczyc” otrzymała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, której w ten sposób społeczność dzielnicy wyraziła wdzięczność za niedopuszczenie do budowy w tej części miasta uciążliwego zakładu spalania odpadów. Uroczystość wręczania Laurów uświetniły występy uczennic zabrzańskiej szkoły muzycznej.

Pierwsza Rada w Mikulczycach powstała pięć lat temu. Dzielnicowy samorząd w tej dzielnicy organizuje wiele cyklicznych imprez dla mieszkańców, a najbardziej znane z nich to Wielka Majówka, Choinka Moich Marzeń, Kawiarenka Kulturalno-Artystyczna (gościł w niej m.in. Marek Motyka – były trener Górnika Zabrze, wkrótce planowane jest spotkanie z fotografikiem Piotrem Muschalikiem). W ubiegłym roku właśnie w Mikulczycach odbył się wielki mecz piłkarski oldbojów Sparta Zabrze – Górnik Zabrze, z udziałem boiskowych sław obu drużyn.
Nagrodzeni laurem „Przyjazny dla Mikulczyc”:
1. Firma „Roker” Czesława Kierata
2. Firma POCH
3. Przedsiębiorstwo Siltech
4. AGD Market
5. Przedsiębiorstwo górnicze „Demex”
6. Zakłady Mechaniczne Bumar Mikulczyce
7. Elektrociepłownia Zabrze
8. MOSiR Zabrze
9. Bogdan Kotarski
10. Halina Moszko
11. Damian Kaczmarczyk
12. Firma Proinstal
13. Andrzej Szarmach
14. Adam Budny
Honorowy Laur:
Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.