"Górnik" się wzmacnia

14.01.2009

Mariusz Przybylski, Paweł Strąk, Adam Banaś i Robert Szczot – to nowi gracze Górnika Zabrze, których przedstawiono podczas specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji prasowej na stadionie przy ul. Roosevelta. O zmianach w składzie drużyny poinformowali prezes klubu Jędrzej Jędrych i trener Henryk Kasperczak.

Piłkarze, którzy mają wzmocnić zespół w rundzie wiosennej to obrońca i trzech pomocników. Jak jednak zapewnia prezes Jędrych, trwają rozmowy z trzema kolejnymi graczami i niewykluczone, że i oni w najbliższym czasie zasilą szeregi zabrzańskiej drużyny. Trzeba również pamiętać, że z wypożyczenia wracają Dawid Jarka i Adam Marciniak.

– Rozmowy wciąż trwają i za około dwa tygodnie będziemy wiedzieć więcej. Wtedy też pewnie rozstrzygnie się, czy w Górniku pojawi się Damian Gorawski. Jeżeli okaże się, że jest zdrowy i zechce wejść do drużyny, to w Górniku zagra – mówił Jędrzej Jędrych.
 
Budżet zabrzańskiego klubu wynosi w tym roku ok. 30 milionów złotych. Z tych pieniędzy pokrywane są bieżące wydatki, dawne zaległości wobec wierzycieli oraz transfery, na które przeznaczono 5 mln zł. Drużyna rozpoczęła treningi 5 stycznia, a już 15 stycznia zawodnicy wyjeżdżają na dwutygodniowe zgrupowanie do Tunezji. Po krótkim, zaledwie trzydniowym pobycie w Zabrzu, czeka ich kolejny wyjazd, tym razem na Cypr, gdzie rozegrają kilka spotkań kontrolnych. Przed pierwszym meczem ekstraklasy 28 lutego, czyli wielkimi derbami Śląska z Ruchem Chorzów, Górnik sprawdzi formę w spotkaniu z Odrą Wodzisław.