Uroczystości upamiętniające 13 grudnia

16.12.2008

13 grudnia od godz. 10.00 w kościele pw. św. Jadwigi w Zabrzu-Zaborzu (ul. Wolności 504) rozpoczną się uroczystości upamiętniające opór społeczny wobec stanu wojennego.

Obchody zainauguruje Msza Święta celebrowana przez ks. infułata Pawła Pyrchałę, następnie – o godz. 11.00 –  prof. Wojciech Roszkowski, eurodeputowany, wygłosi wykład na temat stanu wojennego pt. „13 grudnia”, natomiast o godz. 12.00 przewidziano złożenie kwiatów pod krzyżem upamiętniającym internowanych w stanie wojennym.

Na uroczystości zapraszają prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, Lech Moćko, kierownik Delegatury Zarządu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” oraz Stanisław Koniak, przewodniczący byłej tajnej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” KWK Zabrze.