W żłóbku na sianie

10.12.2008

Do 14 grudnia w domu parafialnym św. Anny, przy ul. 3 Maja potrwa wystawa prac świątecznych, wykonanych przez dzieci. Prezentowane prace powstały w ramach organizowanego w Zabrzu XI konkursu rękodzieła dziecięcego „W żłóbku na sianie“.

Ekspozycję można podziwiać od poniedziałku do piątku (po uprzednim pobraniu kluczy z kancelarii parafialnej) w godz. 10.00 – 11.00 oraz 14 grudnia, w niedzielę, po każdej mszy św. przedpołudniowej. Konkurs rękodzieła dziecięcego „W żłóbku na sianie” wpisał się już w tradycję imprez kulturalnych skierowanych do dzieci i młodzieży naszego miasta. Celem konkursu jest utrwalenie tradycji bożonarodzeniowych i podniesienie świadomości młodych ludzi, utrwalenia szacunku dla wartości chrześcijańskich, narodowych, a przede wszystkim rodzinnych.

 
Przedszkole – witraż
 
wyróżnienie – Stromczyński Jakub Przedszkole 48
 
Szkoły Podstawowe klasy I-III – witraż
 
I miejsce – Kruk Marta MDK nr 2 Bytom
II miejsce – Majzner Kosma MDK nr 2
III miejsce – Guźniczak Łukasz MDK nr 2
wyróżnienie – Ziemniewska Wiktoria MDK nr 2
 
Szkoły Podstawowe klasy IV-VI – witraż
 
I miejsce – Pęcak Marta SP 24
II miejsce – Jędrysik Kinga SP 28
III miejsce – Swolek Aleksandra SP 26
wyróżnienie – Kamieniorz Martyna SP 26
wyróżnienie – Krzystanek Michał SP 43
 
Gimnazjum – witraż
 
I miejsce – Baryła Kamil Gim. 2
II miejsce – Janoszka Sabina Gim. 39
Derlatka Weronika Gim. 39
III miejsce – Gładkowska Ewelina Gim. 39
wyróżnienie – Kowalska Karolina Gim. 2
wyróżnienie – Gałecka Monika ZSO 13
 
Szkoła Podstawowa klasy I-III – rzeźba i płaskorzeźba
 
I miejsce – Malczewski Michał SP 35
II miejsce – Warzecha Patryk OPP 3
III miejsce – Sadowska Kamila SP 26
 
Szkoła Podstawowa klasy IV-VI – rzeźba i płaskorzeźba
 
I miejsce – Ullmann Małgorzata SP 24
I miejsce – Garbowska Sonia SP 24
II miejsce – Drąg Ola SP 24
III miejsce – Oanasz Amanda OPP 3
wyróżnienie – Staszewska Sandra OPP 3
wyróżnienie – Malczewska Helena SP 35
 
Gimnazjum – rzeźba i płaskorzeźba
 
wyróżnienie – Ratajczak Ewelina Gim. 25
wyróżnienie – Mazur Barbara OPP 3
 
Szkoła Podstawowa klasy I-III – haft
 
I miejsce – Kwiecień Grzegorz SP 36
II miejsce – Krawczyk Michał CET OPP 4
III miejsce – Gajewska Marta OPP 3
 
Szkoła Podstawowa klasy IV-VI – haft
 
I miejsce – Staszewska Angelika OPP3
II miejsce – Jamróz Anna SP 26
III miejsce – Fiałkowska Anastazja OPP3
 
Gimnazjum – haft
 
I miejsce – Rakuła Aleksandra CET OPP4
I miejsce – Rychlik Aleksandra Gim. 41
I miejsce – Piekarska Aleksandra Gim. 13
II miejsce – Kurylak Sandra Gim. Katolickie
III miejsce – Głownia Anna CET OPP4
wyróżnienie – Stadnikiewicz Aleksandra ZS 10
 
Przedszkola – szopka
 
I miejsce – Szczygieł Zofia OPP3
II miejsce – Nowak Robert Przedszkole 48
 
Szkoła Podstawowa klasy I-III – szopka
 
I miejsce – Chyliński Łukasz SP 1
II miejsce – Duda Jagoda SP 43
III miejsce – Kachel Klaudia OPP3
wyróżnienie – Flis Grzegorz SP 24
wyróżnienie – Hoffmann Wiktoria SP 24
 
Szkoła Podstawowa IV-VI – szopka
 
I miejsce – Zając Dagmara SP 22
II miejsce – Ćwiklińska Anna SP 7
III miejsce – Grochla Krzysztof SP 18
wyróżnienie – Rudziński Karol SP 14
wyróżnienie – Dubel Magdalena SP 43
Dubel Rafał SP 43
Dubel Marta SP 43
 
Gimnazjum – szopka
 
I miejsce – Cymerman Marzena Gim.6
Moździerz Paulina Gim.6
Wilczek Mirella Gim.6
II miejsce – Grochla Joanna Gim.9
III miejsce – Duka Emilia Gim.10
wyróżnienie – Rumuniak Katarzyna ZS 10