Wypełnij ankietę, a będziesz miał szansę na dofinansowanie

19.11.2008

Wypełnij ankietę, a będziesz miał szansę na dofinansowanie

Urząd Miejski w Zabrzu przygotowuje Program Ograniczenia Niskiej Emisji, który umożliwi skorzystanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Głównym celem Programu jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza poprzez wymianę starych, nieefektywnych, węglowych urządzeń grzewczych na kotły nowoczesne, o wysokiej sprawności i ekologiczne, montaż kolektorów słonecznych oraz inne prace termomodernizacyjne.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców domów jednorodzinnych o wypełnienie ankiety informacyjnej i złożenie jej w Urzędzie Miejskim do 12 grudnia 2008 r. Po zebraniu odpowiedniej ilości ankiet miasto przystąpi do kolejnego etapu przygotowań do realizacji Programu. Wypełnienie ankiet jest dobrowolne. Stanowi ona cenne źródło informacji, niezbędnych do uzyskania przez gminę dofinansowania.
Ankietę można uzyskać w budynku Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Wolności 286 lub pobrać stąd lub http://spreadsheets.google.com/viewform?key=p2JOoJz-2lEvuihuZKMZBNg.
 
O zasadach realizacji Programu będzie można się dowiedzieć oraz zadać dodatkowe pytania na spotkaniach informacyjnych, które odbędą się w terminach:
 
24.11.2008 (poniedziałek)
25.11.2008 (wtorek)
26.11.2008 (środa)
Rokitnica
ul. Jordana 2
godz.1600
Mikulczyce, OPP Nr 1
ul. Tarnopolska 50
godz.1600
Maciejów
ul. Kondratowicza 15 a, godz. 1530
Grzybowice –
Świetlica Dzielnicowa
ul. Badestinusa 60
godz.1800
Makoszowy –
Ochotnicza Straż Pożarna
ul. Daleka
godz.1800
Pawłów
Dzielnicowy Ośrodek Kultury
ul. Sikorskiego 114
godz. 1730
Przewiduje się, że mieszkańcy będą mogli liczyć na uzyskanie dofinansowania w wysokości do 60% kosztów wykonania modernizacji. Mieszkaniec będzie musiał dysponować własnym wkładem finansowym. Wszystkie prace termomodernizacyjne zostaną wykonane przez wykwalifikowane firmy, a realizacja prac potwierdzona będzie protokołem odbioru i fakturą VAT.
 
W ramach Programu mieszkaniec będzie mógł uzyskać dotację m.in. na zakup i montaż nowego kotła (likwidując stare nieekologiczne źródło ciepła), na montaż kolektorów słonecznych wykorzystujących energię słoneczną do podgrzewania wody użytkowej. Program w ten sposób promuje odnawialne źródła energii, które stają się coraz bardziej popularne i dostępne. Pozwoli on nie tylko uzyskać korzyści ekonomiczne (oszczędność paliwa), ale również przyczynić się do poprawy stanu powietrza i polepszenia wizerunku miasta.
 
Dodatkowe informacje na temat Programu znaleźć można na stronie www.niskaemisja.pl, pod numerem telefonu Wydziału Ekologii Urzędu Miejskiego: 032 37 33 488 lub w firmie AGROTUR S.A., która zajmuje się przygotowaniem Programu – tel. 032 285 70 13, e-mail: agrotur@agrotur.org.pl.
 
Do pobrania:
Plakat informacyjny (pdf, 131 kB)