II Parada Regionów

05.11.2008

Zapraszamy 9 listopada o godz. 16.00 do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu na uroczystą galę „Parady Regionów”. Organizatorami imprezy są Bractwo Oświatowe i Artystyczne Związku Górnośląskiego, Urząd Miejski w Zabrzu, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Podczas koncertu będziemy mogli podziwiać formacje z Zaolzia, Podhala i Polesia, co jest doskonałą okazją do zapoznania się z bogatą kulturą tych regionów oraz ich mieszkańców. Na estradzie zaprezentują się również zdobywcy Grand Prix „Śląskiego Śpiewania”.
Gościem specjalnym Parady będzie Edward Simoni – jeden z najwybitniejszych wirtuozów fletni Pana, zaś w rolę gospodarzy wcielą się Lucjan Czerny i Jerzy Kuczera. Całość tego niezwykłego koncertu towarzyszy Ogólnopolskiemu Forum Nauczycieli Regionalistów, które odbędzie się w Zabrzu-Biskupicach.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie internetowej www.dmit.com.pl