Obchody 11 listopada

29.10.2008

Zapraszamy do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości odbędą się 11 listopada i rozpoczną się o godz. 9.45 na placu Warszawskim w Zabrzu.

Imprezę zainauguruje koncert Orkiestry Dętej KWK Makoszowy pod dyrekcją Henryka Mandrysza. Przewidziano również okolicznościowy program artystyczny oraz wystąpienie Prezydenta Zabrza i przedstawicieli samorządu. O godz. 10.45 odbędzie się przemarsz z pl. Warszawskiego do kościoła p.w. św. Anny. W ramach przemarszu zostaną złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary komunizmu, która mieści się na fasadzie Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Natomiast o godz. 11.00 w kościele św. Anny zostanie odprawiona uroczysta msza w intencji Ojczyzny, po której nastąpi złożenie wieńców i kwiatów pod krzyżem na placu kościelnym.

W ramach obchodów 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na placu Teatralnym od 7 do 16 listopada prezentowana będzie wystawa „Rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz”. Zapraszamy również 11 listopada o godzinie 15.00 do Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności 410 w Zabrzu, na otwarcie wystawy „Oblicza frontu”, którą uświetni muzyczną interpretacją poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zespół Forteca.