Wykład Bernarda Leippe

23.10.2008

20 października w Urzędzie Miejskim w Zabrzu gościł Bernard Leippe, kierownik zarządu ds. spółek Miasta Essen, autor licznych prac na temat opodatkowania instytucji publicznych i kierowania spółkami.

Poprowadził on wykład pn. „Beteiligungesmanagement der stadt Essen” – „Zarządzanie udziałami kapitałowymi w spółkach Miasta Essen” oraz podzielił się ze zgromadzonymi swoim doświadczeniem w zakresie opodatkowania spółek. W szczególności poruszono tematy wydzielania, opodatkowania i wspierania spółek miejskich, a także zarządzania i kontrolowania ich przez władze miejskie.

– Cieszę się, że mogę się z Państwem podzielić wiedzą oraz doświadczeniem, dziękuję za zainteresowanie – podkreślił Bernard Leippe.