Wystawa Filatelistyczna "Zabrze 2008"

13.10.2008

16 października o godz. 14.00 w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbędzie się uroczyste otwarcie Okręgowej Wystawy Filatelistycznej "Zabrze 2008".

Organizatorami wystawy są Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Zabrzu, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Polski Związek Filatelistów Okręg Śląsko – Dąbrowski Oddział Zabrze. Honorowy patronat nad imprezą objęli Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza i Joachim Bargiel, wójt gminy Gierałtowice.

Ekspozycja zbiorów filatelistycznych potrwa do 25 października.

Organizatorzy wystawy przygotowali wiele atrakcyjnych wydawnictw pocztowych i filatelistycznych, w tym znaczek personalizowany o ograniczonym nakładzie 100 sztuk, które będzie można nabyć podczas zwiedzania w dniach 16 – 25 października. Ponadto przez cały okres wystawy będzie funkcjonować stoisko, przy którym będzie można wykonać okolicznościową kopertę.
Z okazji uroczystego otwarcia wystawy Filatelistycznej zaplanowano wręczenie statuetek „Victoria”, a przed gośćmi wystąpi Orkiestra Dęta KWK „Sośnica”.

18 października o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. w gliwickiej katedrze, podczas której bp. Jan Wieczorek uroczyście poświęci sztandar Poczty Polskiej Rejonowego Oddziału w Zabrzu.

19 października dla rodzin przygotowano spotkanie z filatelistyką, gry, konkursy, zabawy związane z filatelistyką i usługami pocztowymi dla dzieci i młodzieży.